ناوگان هواپیمایی یزد

ناوگان شرکت هواپیمایی یزد از هواپیمای ایرباس ۳۱۰ و BAE146 تشکیل شده است.

A310-304

EP-DZA

ایرباس 310

هواپیمای ایرباس ۳۱۰ یکی از طرح های پروژه A300B بود که با نام A300B10 شروع به کار کرد. هواپیمای A310 بر اساس A300 پایه گذاری شده است به صورتی که در طول، از هواپیمای A300B در حدود ۱۳ قاب کوتاهتر است، با کاهش طول هواپیمای ایرباس ۳۱۰ تعداد مسافران از ۲۰۰ نفر تا ۲۳۰ نفر رسیده است.
همچنین مساحت بال های هواپیمای ایرباس ۳۱۰ به اندازه ای محسوس کاهش یافته است. در سیستم کابین خلبان هواپیمای ایرباس از مجموعه ای از سیستم های بسیار پپیچیده ی دیجیتالی استفاده شده است که کار خلبان و کمک خلبان را راحت تر کرده است. در ۳ آوریل سال ۱۹۸۲ اولین پرواز هواپیمای ایرباس ۳۱۰ صورت گرفت و در آوریل سال بعد، ۱۹۸۳ این هواپیمای مسافربری که قابلیت کارگو یا فرایت بار را نیز دارد وارد خطوط هوایی لوفتهانزا شد.
هواپیمای A310 شروع فعالیت خود را با نام فنی A300B10 آغاز کرد. پس از اطمینان شرکای اتحادیه اروپایی شرکت هواپیماسازی ایرباس از سودآور بودن تولید هواپیمای ایرباس ۳۱۰، مشتقات دیگری از این هواپیما برای فعالیت های بعدی بررسی شد. از نیمه ی دهه ی ۱۹۷۰ شرکت های هواپیمایی اروپایی ابراز تمایل کردند که از سال ۱۹۸۳ به بعد متعهد شوند که هواپیمای جدید که ترکیبی از میان برد و نزدیک برد بود را به خدمت بگیرند.
بنابراین و در پی این تصمیم، شرکت ایرباس در ژوئیه ی ۱۹۷۸ بازاریابی اولیه ای برای توسعه ی طرح ایرباس ۳۰۰B10 را آغاز کرد و پیش قراردادی را برای فروش هواپیما به خطوط هواپیمایی سوئیس ایر، لوفتهانزا و ایرفرانس منعقد نمود. شکل نهایی طرح جدید که ایرباس ۳۱۰ نامیده شد در پایان سال ۱۹۷۸ دقیقاً مشخص شد، به این ترتیب که طول بدنه ۳۱۰ نسبت به ۳۰۰ به اندازه ۱۳ قاب کوتاه تر شد و برای جا دادن صندلی های بیشتر، اصلاحاتی هم در قسمت انتهایی بدنه ی هواپیما قرار گرفت.
هرچند که از نظر سازه ای، بال ۳۱۰ شبیه بال ۳۰۰ بود، طراحی آیرودینامیکی جدیدی داشت که نتیجه ی تحقیقات وسیع بریتیش آئروسپیس در هاتفیلد بود. شرکت تازه تاسیس بریتیش آئروسپیس در اول ژانویه ۱۹۷۹ با ۲۰% سهم مشارکت به جمع سازندگان صنایع ایرباس یعنی شرکت های آئرواسپشیال، ام.بی.بی، کاسا و فوکر پیوست و قسمتی از فعالیت های طرح ۳۱۰ را به عهده گرفت.
اکثرا این نوع هواپیما را با بوئینگ 767 اشتباه می گیرند ، اگرچه شباهت بالایی دارند ولی در واقع ایرباس A310 نوع کوچک شده ی ایرباس A300 هست. تا اواخر سال 1998 ایرلاین های کشورهای آمریکایی، کانادایی، ایرانی و پاکستانی از بیشترین خریداران این نوع ایرباس هستند و امروزه تعداد 113 ایرباس A310 در جهان در پروازند. طول این هواپیما معادل 44.66 متر، بلندی آن 15.8 متر و فاصله نوک دو بال 43.99 متر می باشد، نهایت برد این هواپیما 8050 کیلومتر و نهایت ظرفیت حمل مسافر این هواپیما 220 نفر است.

BAe 146-300

EP-DZC

BAe 146

هواپیمای BAe 146/Avro RJ هواپیمایی بال بالا با دم T شکل است که ۴ موتور توربوفن در زیر بال هایش قرار گرفته است و ارابه ی فرود این هواپیما از نوع Tricycle جمع شونده است.از نظر صدای تولیدی, این هواپیما هواپیمای بسیار کم صدایی است و به Whisper jet  یا جت نجواکننده معروف است. در بسیاری از فرودگاه های کوچک توانایی عملیات دارد.BAe 146/Avro RJ به عنوان هواپیمایی منطقه ای یا با برد کم شناخته می شود. بسیاری از شرکت های اروپایی نظیر شرکت های لوفت هانزا، سوئیس اینترنشنال ایرلاین و کوانتاس این هواپیما را در مسیرهای منطقه ای خود برگزیده و از آن استفاده می کنند.

طراحی اصلی این هواپیما را شرکت Hawker Siddeley در سال 1973 و با کد HS.146 انجام داده بود اما با توجه به بحران نفتی سال 1973 این طرح را نتوانست انجام دهد.با وجود کارهای اولیه در سال 1978 شرکت British Aerospace این پروژه را مجدد آغاز کرد. عدد 146 در این هواپیما همان عدد تعیین شده ی De Havilland می باشد. البته عبارت AVRO RJ توانست جایگزین این عبارت شود.

شرکت هواپیما سازی بریتیش ایرو اسپیس (British Aerospace) در سال ۱۹۷۷ به عنوان یک شرکت تولید کننده سیستم های دفاعی و سازنده های هواگردها شروع به کار کرد. این شرکت در نهایت در سال ۱۹۹۹ با خرید بخش سیستم های الکترونیک دفاعی و کشتی سازی جنرال الکتریک به همراه شرکت مارکونی الکترونیک سیستمز، شرکت بی ای ئی (BAE Systems) را به وجود آورد. شرکت در سال ۲۰۰۸ میلادی، عنوان بزرگ ترین شرکت دفاعی اروپا را به دست آورد و اکنون بیش از ۱۰۵ هزار کارمند دارد. دفتر مرکزی آن نیز در نیوهمپشایر قرار گرفته است.

از بین هواپیماهای  BAe 146، سری ۳۰۰ آن بسیار معروف تر از دیگر مدل های تولید شده است. سری ۳۰۰ در ۶ مدل مختلف از A تا F تولید شد. هواپیمای BAe 146STA یکی از مدل های هواپیماست که به آن هواپیمای نظامی این مدل نیز می گویند. از ویژگی های هواپیما این است که در انتهای آن یک در وجود دارد که به صورت رمپ باز می شود و تجهیزات داخل آن قرار می گیرند.