مسافر توان‌خواه (نابینا و ناشنوا و ویلچر)

خدمات ویلچر در شرکت هواپیمایی یزد

مسافر توانخواه به مسافری اطلاق می شود که در حین سفر به دلیل شرایط فیزیکی، جسمانی و سلامتی نیاز به توجه ویژه¬ای داشته و یا با همراه داشتن اقلامی مانند ویلچر، کپسول اکسیژن و ….، به خدمات ویژه¬ای جهت انجام سفر احتیاج داشته باشد.

مادران باردار بیش از 28 هفته و تا قبل از 32 هفته و همچنین مسافران دارای شرایط حاد سلامتی یا بهداشتی و دارای محدودیت سفر هوایی، میبایست دارای مجوز و گواهی مجاز به پرواز از پزشک معالج خود باشند.

مثال‌هایی از مسافران توانخواه: مادران باردار، افراد دارای معلولیت فیزیکی، افراد مسنی که نیاز به کمک جهت جابجایی دارند، مسافرانی که به ویلچر جهت جابجایی نیاز دارند، مسافرانی که جهت تنفس به کپسول اکسیژن یا دستگاهای کمک تنفسی نیاز دارند و …..

توصیه می‌شود که مسافران توانخواه تنها سفر نکرده و ترجیحاٌ با همراه باشند و در غیر اینصورت در مقصد، شخصی به استقبال ایشان حاضر باشد.

افراد نابینا و ناشنوا

مسافران نابینا حتماٌ میبایست به همراه حداقل یک اسکرت (همراه) سالم و هم زبان بوده و برای نهایتاٌ هر 3 مسافر نابینا 1 اسکرت نیاز است. این افراد نیازبه ارائه گواهی پزشکی ندارند. درصورت سفر گروهی, ارائه مجوز جهت انجام هماهنگی، وجود همراه سالم، توانا و هم زبان برای این گروه مسافران در تمام مراحل سفر ضروری می باشد. همراهی این گروه مسافران توسط پرسنل هواپیمایی یزد مشمول پرداخت هزینه نمی ‎گردد.

ویلچر

براساس مقررات و دستورالعمل هواپیمایی یزد و ظرفیت هر هواپیما، فقط مسافرانی که از طریق رزرواسیون درخواست ویلچر کابین خود را ثبت نمودند و کد SSR در بلیط ایشان درج شده، مجاز به پذیرش در فرودگاه و استفاده از ویلچر می باشند. مسافرانی که بدون نیاز به گواهی پزشکی نیاز به استفاده از ویلچر دارند, حتما هنگام تهیه بلیط اعلام درخواست خود را ثبت نمایند. امکان استفاده مسافران از ویلچر شخصی تا زمان سوار شدن به هواپیما برای مسافران توانخواه فراهم است. شایان ذکر است در صورت تکمیل ظرفیت، ثبت درخواست ویلچر امکان پذیر نمی‎ باشد، همچنین ظرفیت پذیرش ویلچر برای هواپیمای BAe، 1 نفر و برای Airbus 310-304 ،5 نفر میباشد .

ویلچرهای باتری دار

ویلچر یا سایر وسایل کمک حرکتی دارای باتری تر یا خشک ضمن حفاظت باتری در برابر اتصالی الکتریکی، بسته بندی ایمن و تایید نماینده هواپیمایی یزد در قسمت بار هواپیما حمل می‌گردد.(در صورت امکان جدا شدن باتری, باتری جدا شده در بسته بندی مقاوم در انبار هواپیما حمل می گردد).
ویلچر دارای باطری لیتیومی یونی با قابلیت جدا شدن و ظرفیت حداکثر 300 W/H یا دو باطری با حداکثر ظرفیت 160 W/H ضمن بسته بندی و تایید نماینده هواپیمایی یزد فقط در کابین مسافری حمل می گردد.
جهت بهره مندی از خدمات ویژه افراد توانخواه، خواهشمندیم که در زبانه¬ی خدمات ویژه در وب سایت هواپیمایی یزدایر ضمن درج اطلاعات مورد نیاز در این خصوص پیگیری و هماهنگی¬های لازم را تا نهایتاٌ 5 ساعت قبل از پرواز با واحد پشتیبانی بعمل آورید.

جهت ثبت درخواست خدمات برای مسافران معلول با شماره تلفن 09025645995 یا 37993144-021 تماس حاصل فرمایید.