سوالات متداول

خرید اینترنتی

تغییر بلیت

استرداد بلیت

مدیریت بار و کالا

حمل موجود زنده

پذیرش بیمار

در حال حاضر با توجه به دسترسی کامل کاربر به تهیه بلیت و مدیریت آن، نیاز به پشتیبانی وجود ندارد. شما می‌توانید تنها در صورت مشاهده خطا با شماره تلفن 02137993144 و 09025645995 تماس حاصل نمایید.

در صورت خرید موفق، پیامک رزرو و ایمیل بلیت برای شما ارسال خواهد شد.

ممکن است پرداخت توسط بانک رد شده یا تراکنش شما به دلیل قوانین امنیتی ناموفق باشد. برای پیگیری وضعیت رزرو، با شماره تلفن 021 -37993144 و 09025645995 تماس بگیرید.

نرخ پرواز در یک کلاس پروازی می‌تواند با توجه به زمان خرید و مدت زمانی که مسافر در مقصد خود می‌گذراند متفاوت باشد. این تفاوت در هزینه بر اساس تقاضا است.

بله، در سیستم فروش اینترنتی هواپیمایی یزد، امکان انتخاب کلاس‌های مختلف پروازی برای هر مسیر فراهم شده است.

شما می‌توانید با ورود به وبسایت هواپیمایی هواپیمایی یزد با کد رزرو (PNR)، تاریخ پرواز و نام خانوادگی لاتین خود یا خریدار، جزئیات یک پرواز خاص را پیدا کنید. همچنین پس از انتخاب گزینه ی جستجوی بلیت می توانید ورد حساب کرری خود شوید و تمام پروازهای گذشته و آینده خود را مشاهده نمایید.

خیر، فقط شخصی که نام و نام خانوادگی وی در بلیت نوشته شده است، می‌تواند از آن برای سفر استفاده کند.

در صورتی که مبلغ از حساب شما کسر شود اما بلیت صادر نشده باشد، نهایتاً ظرف 72 ساعت، بازپرداخت به صورت خودکار انجام خواهد شد.

بله، شما می‌توانید تمام مقاصد داخلی خطوط هواپیمایی یزد را از صفحه مقاصد داخلی و مقاصد بین المللی هواپیمایی یزد را از صفحه مقاصد خارجی مشاهده نمایید.

بله، امکان خرید بلیت با کارت اعتباری افراد دیگر فراهم است.

برای اطلاع از وضعیت پروازهای داخلی به سایت fids.airport.ir و همچنین برای مشاهده پروازهای خارجی به سایت ikac.ir/flight-status مراجعه نمایید.

هواپیمایی یزد در صورت لغو یا تغییر پرواز، از طریق پیامک و ایمیل به مسافران خود اطلاع می‌دهد.

توجه: درج شماره تلفن مسافر در هنگام رزرو بیلت الزامیست.

خیر، کلیه در خواست‌ها باید از طریق پشتیبان سایتی که خرید از آن انجام شده است پیگیری شود.

متاسفانه امکان انتقال بلیت به شخص دیگر وجود ندارد. اگر قادر به سفر نیستید، بسته به قوانین نرخی رزرو مربوطه، ممکن است بتوانید مبلغ بلیت خود را استرداد کنید.

شما می‌توانید درخواست خود را از طریق تماس با واحد فروش آنلاین هواپیمایی یزد 021-37993144 مطرح نمایید. پس از جدا شدن شخص مورد نظر از رزرو اولیه، تیم پشتیبانی شماره رزرو جدیدی جهت تغییر تاریخ و لغو بلیتشان صادر می‌کند .

بله! درصد جرایم کنسلی مشابه شرایط بخشنامه به روزرسانی شده شرکت هواپیمایی یزد می باشد .

شما می‌توانید بلیت خود را لغو کنید؛ اما هزینه لغو بلیت بر اساس شرایط نرخی، متفاوت است.

شما می‌توانید درخواست خود را از طریق تماس با واحد فروش آنلاین هواپیمایی یزد 021-37993144 مطرح نمایید. پس از جدا شدن شخص مورد نظر از رزرو اولیه، تیم پشتیبانی شماره رزرو جدیدی جهت تغییر تاریخ و لغو بلیتشان صادر می‌کند.

مبلغ قابل استرداد بر اساس شرایط نرخی بلیت، مطابق بخشنامه کنسلی هواپیمایی یزد محاسبه شده و در صورت وجود عوارض غیر قابل استرداد، این هزینه از پرداختی کسر خواهد شد.

در صورت لغو رزرو، مبلغ قابل پرداخت حداکثر طی 72 ساعت به طور اتوماتیک به کارتی که خرید اولیه توسط آن انجام شده است از طریق بانک، عودت داده خواهد شد.

استرداد بلیت از زمان صدور تا 6 ماه قابل پیگیری و امکان پذیر می باشد و بعد از آن به دلیل حذف شدن اطلاعات و جزئیات از سیستم غیرقابل استرداد بوده و سوخت می گردد.

مسافری که با تحویل بار، برچسب الصاقی (تگ) به نام او صادر شده است از نظر شرکت مالک بار شناخته می شود.

مسافران کودک 2 تا 12 ساله به اندازه بزرگسالان حق دارند از کمک هزینه بار استفاده کنند. این مقدار برای نوزاد 10 کیلوگرم می‌باشد.

هر مسافر مجاز به حمل جامه دان با شرایط زیر می باشد:

 • یک جامه دان یا بسته با مجموع ابعاد( طول + عرض + ارتفاع ) 158 سانتیمتر قابل پذیرش می باشد.
 • بار مجاز مسافران کلاس تجاری در مسیرهای بین المللی 35 کیلوگرم و مسافر کلاس عادی 30 کیلوگرم می ‎باشد.
 • بار مجاز مسافران کلاس تجاری در مسیرهای داخلی 25 کیلوگرم و مسافر کلاس عادی 20 کیلوگرم می‎ باشد.
 • وزن یک جامه دان یا بسته نباید بیش از 30 کیلو گرم باشد.
 • بار مجاز مسافران در پروازهای دارای ادامه مسیر از داخلی به بین المللی یا بالعکس با هواپیمایی یزد در صورتی که فاصله زمان ورود تا خروج پرواز بیش از 48 ساعت نباشد، بر مبنای میزان بار مجاز در مسیرهای بین المللی در نظر گرفته می شود.

بله، یک ویلچر مورد استفاده مسافر توان‌خواه، بدون هیچ هزینه اضافی قابل پذیرش می‌باشد.

در هواپیمای یزد، یک عدد مسافر ویلچری قابل پذیرش است. حتما درج SSR درخواست ویلچر و گرفتن تاییدیه از پشتیبانی سایت الزامی است.

بر اساس قرارداد حمل و نقل، هواپیمایی یزد در خصوص حمل موارد زیر در جامه دان پذیرش شده، هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد: وجه نقد, طلا, جواهرات یا هرگونه فلزات قیمتی, عتیقه, اسناد و اوراق تجاری, وثیقه, مدارک و ضمانت نامه های بانکی و امثال آن, هرگونه کلید و سوییچ خودرو, تبلت, لپ تاپ, گوشی همراه و سایر وسایل مشابه الکتریکی, دوربین, کارت اعتباری, پاسپورت و مدارک شناسایی و هرگونه اقلام مشابه لذا خواهشمند است از قراردادن موارد فوق در جامه دان پذیرش شده جداْ اجتناب ورزید.

خیر، به دلایل امنیتی خواهشمند است از حمل هر گونه بار برای سایرافراد، جدا خودداری نمایید.

هواپیمایی یزد، کالسکه نوزاد را به عنوان جامه دان پذیرش شده مسافر در انواع هواپیما در تمام ایستگاه‌ها  به صورت رایگان حمل می نماید:

یک کالسکه تاشو معمولی برای نوزاد به غیر از بار مجاز پذیرش شده همراه بزرگسال

خیر، امکان حمل کالسکه در کابین هواپیما وجود ندارد و مسافر ملزم به تحویل کالسکه زمان سوار شدن در درب خروج می باشد که در این صورت از تگ لیمیت به مقصد نهایی به نام مسافر استفاده می شود.

جامه‌دان قابل حمل در داخل کابین، می‌بایست حداکثر در ابعاد 23*40*55 سانتی متر باشد. همچنین وزن جامه‌دان داخل کابین برای مسافران کلاس اقتصادی در مسیرهای داخلی و خارجی 5 کیلوگرم و برای مسافران کلاس تجاری، 7 کیلوگرم می‌باشد.

 • یک کیف دستی یا کیف لپتاپ یا سامسونت
 • اورکت, پتو یا ملحفه
 • یک چتر یا عصا
 • دوربین کوچک
 • مجله یا کتاب
 • غذای نوزاد برای استفاده در پرواز
 • یک جفت عصای زیر بغل یا پشتبند
 • اسپری ضدعفونی 100 میلی لیتر
 • اقلام خریداری شده از Duty Free

مسافر مجاز به حمل بار همراه به میزان مندرج در بلیت بوده و حمل هرگونه بار با وزن مازاد با پرداخت هزینه اضافه بار و بر طبق شرایط و رویه های جاری شرکت هواپیمایی صورت می گیرد.

در صورت هرگونه خسارت یا مفقودی بار، مسافری که برچسب الصاقی بار تحویل داده شده به شرکت هواپیمایی به نام او صادر شده، باید قبل از خروج از سالن تحویل بار فرم اظهار مفقودی یا خسارت را تکمیل نماید و به نماینده شرکت هواپیمایی تحویل دهد و طی مهلت قانونی (21 روز) نسبت به طرح شکایت بطور مکتوب در امور جامعه دان شرکت هواپیمایی یزد اقدام نماید.

مسافر متعهد می گردد از تحویل هرگونه بار ممنوعه و یا خطرناک طبق قوانین و مقررات بین المللی هوانوردی و هرگونه باری که ایمنی و امنیت پرواز هواپیما، افراد و یا اموال موجود در هواپیما را مخاطره می اندازد اکیدا خودداری نماید.

1- مواد رادیواکتیو: مواد رادیواکتیوی و در معرض تشعشع.

2- انواع افشانه: مخازن افشانه (اسپری) اعم از اسپری های خوشبوکننده و …

3- اشیاء مغناطیسی: آهن ربا، باطری و اشیاء مغناطیسی.

4- انواع کپسول: فندک گازی، اکسیژن و هر نوع کپسول گازی.

5- انواع سموم: از نوع پودر، مایع و اسپری فرآورده های آزمایشگاهی مواد عفونت زا.

6- انواع مواد اسیدی: باتریهای خیس، مواد اسیدی، مایعات اسیدی.

7- انواع مواد منفجره: انواع مهمات، مواد منفجره، ترقه و لوازم آتش بازی.

8- انواع سلاح: هرگونه سلاح گرم یا سرد، (چاقو، قیچی، قداره، کلت…)

9- انواع آتش زا: کبریت 1 عدد بصورت همراه (در جامه دان ممنوع)

10- انواع اکسید کننده: اکسید کننده و اکسید شونده، مواد شوینده و ضدعفونی کننده.

مواد منفجره – مواد شیمیایی – مواد اسیدی – گازها – کپسول – سلاح سرد مواد غذایی مانند : ترشی – آبلیمو – سرکه

موجود زنده در کانتر فرودگاه به همراه مسافر پذيرش و در فرودگاه مقصد در سالن دریافت جامه‌دان به مسافر تحويل می‌گردد.

در پروازهای داخلی در صورتی که  مسافر نتواند در سفر همراه حيوان خود باشد اين سرويس فراهم می‌باشد. حيوان در پايانه باربري پذيرش و در فرودگاه مقصد به شخصي كه در بارنامه معرفي شده، در محل ترخیص بارنامه تحويل می‌گردد.

 • حداقل وزن حیوان زنده با قفس 5 کیلوگرم
 • هزینه حمل حیوان زنده اگر پرنده باشد، مبلغ اضافه بار ضربدر 4
 • هزینه حمل حیوان زنده چنانچه  حیوان اهلی و خانگی باشد، مبلغ اضافه بار ضربدر 2
 • اصل گواهی معتبر بهداشتی صادره از دامپزشکی کشور مبدا
 • تائیدیه کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه(در صورت نیاز)
 • مدارك واكسيناسيون معتبر
 • شناسنامه یا گذرنامه حیوان
 • پرداخت کرایه حمل
 • تکمیل فرم مخصوص حمل موجود زنده

حمل موجود زنده در هواپیماهای BAE/RJ  امکان پذیر نمی باشد. همچنین با توجه به اعمال محدودیت‌های شهر و کشور مقصد، پیش از تهیه بلیت از امکان حمل موجود زنده در مقصد اطمینان حاصل فرمایید.

افراد با کم خونی شدید، هموگلوبین کمتر از 7 گرم در دسی لیتر شامل ممنوعیت پروازی می شوند.

بیماری های چشمی، اعمال جراحی اخیر چشم، آسیب های نافذ چشم دارای منع پروازی می باشند.

خانم های باردار تا انتهای هفته 32 بارداری با مدرک پزشکی ممهور به مهر پزشک متخصص زنان و زایمان حاکی از سلامت، اجازه سفر با هواپیما ، سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان ، اجازه استفاده از پرواز وجود دارد.

بیماران قلبی و عروقی، هرگونه وضعیت بحرانی و نارسایی احتقانی قلب، درد قفسه سینه، سکته قلبی در دو هفته گذشته، آنژیوپلاستی قلبی در هفته گذشته دارای ممنوعیت پروازی می باشند

در مواردی که مسافر بیمار، بیماری خود را پنهان و اعلام ننماید و همچنین گواهی پزشکی در مواردی که ضروری می باشد همراه نداشته باشد، هرگونه مسئولیت و و هزینه عدم پذیرش به عهده خود مسافر می باشد و باید در طول سفر داروهای مرد نیاز را در کیف دستی خود به همراه داشته باشد و همچنین مدارک پزشکی با واحد پزشکی شرکت هواپیمایی یزد ایر چک شود.

بله در صورتی که 24 ساعت از زمان درمان گذشته باشد.

سوختگی های شدید، بیماری های واگیردار و قابل انتقال، بیماری های ریوی و آسم شدید، عمل جراحی قفسه سینه در دو هفته اخیر و بیماری های عفونی در مرحله حاد که سایر مسافران را در معرض خطر قرار می دهند.